ON
The Atlantic logo

The Atlantic

United StatesObišči spletno mesto

NeodvisenBolj levo🔒 Subscription

Lastništvo in razvrstitev

Neodvisen

Ustanovljeno: 1857

Lastništvo

Atlantic je bil ustanovljen leta 1857 v Bostonu. Od leta 2017 je večinski lastnik Emerson Collective, dobrodelne in investicijske organizacije, ki jo je leta 2011 ustanovila Laurene Powell Jobs, milijarderska vdova soustanovitelja Appla Steva Jobsa.

Financiranje

The Atlantic se komercialno financira s plačanimi digitalnimi naročninami in zmerjenim plačilnim zidom, tiskanim obiskom, oglaševanjem in dogodki v živo.

Pripadnost in usmeritev

Revija je v zasebni lasti neodvisne lastniške skupine, ki je uredniško neodvisna od katere koli politične stranke ali vlade, zato je razvrščena kot neodvisna.

Suggest a correction

Uredniški nagib

Naša ocena
Bolj levo
Izmerjeno iz poročanja
Bolj levona podlagi 102

68/100

Dejstva

60/100

Objektivnost

137

Članki

137

poročil

Nedavno poročanje

Izrael in Libanon podpišeta okvirni sporazum
United States🏛️ Politika
pred 13 urami

Izrael in Libanon podpišeta okvirni sporazum

Izrael in Libanon sta v petek podpisali okvirni sporazum v Washingtonu, ki ga je posredovala Trumpova administracija, kar je diplomatski preboj. Cilj sporazuma je končati izraelsko okupacijo južnega Libanona in obnoviti ozemeljsko celovitost Libanona, čeprav je izvajanje še vedno negotovo zaradi nadaljnjega vpliva Hezbolaha.

1 levo23 sredina7 desno
33 viri54 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
Lead Iran negotiator tells allies Tehran will go to war again if U.S. does not fulfill commitments
United States🏛️ Politika
pred 14 urami

Lead Iran negotiator tells allies Tehran will go to war again if U.S. does not fulfill commitments

Iran's parliament speaker and chief negotiator, Mohammad Bagher Ghalibaf, warned allies China and Belarus that Iran would consider resuming hostilities if the U.S. fails to uphold commitments outlined in a recent memorandum of understanding. This statement came during meetings in Tehran with delegations from China and Belarus, who were present for the funeral of former Supreme Leader Ali Khamenei. Ghalibaf emphasized Iran's expectation of non-interference by the U.S. in the Strait of Hormuz, a vital maritime route previously disrupted by conflict. He also discussed strengthening economic ties with China, highlighting its role as a major buyer of Iranian oil and a potential strategic ally. Recent tensions between the U.S. and Iran escalated after an attack on a commercial vessel in the Strait of Hormuz, leading to reciprocal military actions before both sides agreed to de-escalate and hold indirect talks in Doha.

1 levo24 sredina5 desno
22 viri56 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
Zakaj Wall Street misli, da je Micron naslednja Nvidia?
United States🏛️ Politika
pred 14 urami

Zakaj Wall Street misli, da je Micron naslednja Nvidia?

Micron Technology, vodilni proizvajalec pomnilniških čipov s sedežem v ZDA, je zaradi povečanega povpraševanja po pomnilniških čipovih, ki ga je spodbudila širitev infrastrukture umetne inteligence, opazil dramatičen porast vrednosti svojih zalog. Tržna kapitalizacija Microna je začasno presegla tiste Meta in Tesla, ki so dosegle skoraj 1,27 bilijona dolarjev, čeprav je kasneje nekoliko padla. Ta rast je posledica svetovnega pomanjkanja pomnilnikov z visoko pasovno širino (HBM), ki so bistvenega pomena za strežnike AI, ki traja od leta 2026 in se pričakuje, da se bo nadaljevala do leta 2027.

3 levo14 sredina1 desno
18 viri24 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
Trumpova ekipa se je združila, da raztrga rdeče in modre kritike iranskega mirovnega sporazuma.
United States🏛️ Politika
pred 17 urami

Trumpova ekipa se je združila, da raztrga rdeče in modre kritike iranskega mirovnega sporazuma.

Trumpova administracija se sooča s kritikami tako republikancev kot demokratov v kongresu zaradi nedavnega memoranduma o soglasju (MOU) z Iranom, katerega namen je končati sovražnosti in napredovati v širših pogajanjih. Kritiki trdijo, da sporazum predstavlja pomembno koncesijo Iranu, vključno z določbami za sprostitev zamrznjenih iranskih sredstev in financiranja za obnovo Irana, ki jih neugodno primerjajo z jedrskim sporazumom iz leta 2015 pod bivšim predsednikom Barackom Obamo. Senator Bill Cassidy (R-La.) je MOU imenoval "najhujšo napako zunanje politike v desetletjih", medtem ko je senator Ted Cruz (R-Texas) obtožil administracijo za izdajo Izraela.

5 levo14 sredina11 desno
29 viri37 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
I Am A Woman Who Had To Compete Against A Man And It’s Anything But Fair Play
United States🏛️ Politika
včeraj

I Am A Woman Who Had To Compete Against A Man And It’s Anything But Fair Play

The article discusses the impact of Title IX on women's sports and raises concerns about the fairness of allowing biological males to compete in women's athletic categories. The author, a former Division I track and field athlete, describes her dedication to training and competing at a high level, only to face the challenge of competing against a biological male athlete who had previously competed in the men's category. She highlights the physiological differences between males and females, noting that males can run approximately 11% faster and accelerate 20% faster than females. These differences, she argues, were acknowledged when Title IX established separate athletic categories. The article emphasizes the importance of maintaining these distinctions to preserve opportunities for female athletes, such as scholarships, championships, and record-breaking achievements. It also references upcoming Supreme Court cases, Little v. Hecox and West Virginia v. B.P.J., which could determine the future of women's sports. The author criticizes the argument that allowing biological males into women's competitions is an act of inclusion, arguing that it undermines the fairness and protections,

6 levo3 sredina19 desno
19 viri55 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🏛️ Politika
United States🏛️ Politika
včeraj

Glavno mesto je razmetano

Naslov "The Capital Is a Mess" iz časopisa The Atlantic kaže na kritično oceno Washingtona, D.C., ki se verjetno osredotoča na vprašanja, kot so politična disfunkcija, zastoj ali slabo upravljanje.

1 levo0 sredina0 desno
1 virprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🏛️ Politika
United States🏛️ Politika
včeraj

Zakaj vsi nenadoma govorijo o Univerzalnem osnovnem kapitalu

Članek obravnava naraščajoče zanimanje za "univerzalni osnovni kapital" (UBC), koncept, podoben univerzalnemu osnovnemu dohodku (UBI), vendar osredotočen na zagotavljanje posameznikom kapitala namesto dohodka.

0 levo1 sredina0 desno
1 vir1 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🎭 Kultura
United States🎭 Kultura
predvčerajšnjim

Šel sem na veliki ameriški državni sejem in morda ne bom nikoli več spal.

Članek z naslovom 'I went to the Great American State Fair and I May Never Sleep Again', ki ga je objavil The Atlantic, opisuje osebno izkušnjo na Velikem ameriškem državnem sejmu. Avtor pripoveduje o njihovi udeležbi na dogodku in poudarja različne vidike, kot so hrana, zabava in splošno vzdušje.

0 levo0 sredina0 desno
1 virprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🏛️ Politika
United States🏛️ Politika
predvčerajšnjim

Putin Is Slipping Into Delusion

The article titled 'Putin Is Slipping Into Delusion' by The Atlantic suggests that Russian President Vladimir Putin may be experiencing cognitive decline or delusional thinking. The piece explores concerns raised by some analysts and former colleagues about Putin’s behavior, including his apparent denial of past actions and inconsistent statements. While the article does not provide direct evidence of delusion, it highlights growing unease among some observers regarding his mental state and decision-making capabilities. The focus is on the implications of such concerns for Russia’s leadership and stability.

1 levo0 sredina0 desno
1 virprekThe Atlantic logoThe Atlantic
Socialistična kandidatka za kongres Darializa Avila Chevalier Hiped komunizem, marksizem na družbenih omrežjih
United States🏛️ Politika
predvčerajšnjim

Socialistična kandidatka za kongres Darializa Avila Chevalier Hiped komunizem, marksizem na družbenih omrežjih

Darializa Avila Chevalier, socialistična kandidatka za kongres v New Yorku, je promovirala komunistične in marksistične ideje na svojih računih na družbenih omrežjih, ki so bili od takrat izbrisani.

1 levo0 sredina2 desno
2 viri5 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🏛️ Politika
United States🏛️ Politika
predvčerajšnjim

Orli so prispeli pred reševalci

V tem članku se razpravlja o prihodu supov na prizorišče nesreče, preden so reševalne ekipe dosegle območje. Poudarja zaskrbljujočo podobo mrhovinarjev, ki prihajajo pred reševalci, kar sproža vprašanja o načasu in usklajevanju pomoči. Članek verjetno raziskuje posledice takšnih dogodkov, morda se dotakne teme naravne ravnodušnosti do človeških kriz ali izzivov, s katerimi se soočajo reševalne operacije pri hitrem doseganju prizadetih območij. Pripoved lahko vključuje opise prizorišča, reakcije vpletenih oseb in kakršen koli širši komentar o strategijah pripravljenosti ali odziva.

0 levo1 sredina0 desno
1 vir1 uradniprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🏛️ Politika
United States🏛️ Politika
pred 3 dnevi

A False Pretense of Judicial Modesty

The article titled 'A False Pretense of Judicial Modesty' by The Atlantic critiques the perception of judicial restraint in the U.S. legal system. It argues that some judges, particularly those appointed by conservative administrations, often claim to uphold constitutional principles while engaging in politically motivated rulings that undermine democratic norms. The piece highlights specific cases where judicial decisions were seen as overreaching, challenging the idea that courts should remain impartial and apolitical. The author suggests that this perceived hypocrisy undermines public trust in the judiciary and raises concerns about the separation of powers.

1 levo0 sredina0 desno
1 virprekThe Atlantic logoThe Atlantic
The Atlantic logo🏛️ Politika
United States🏛️ Politika
pred 4 dnevi

Hegseth, Rubio in Caine so imeli samodejno izbrisani signal

Članek poroča, da so nekdanji obrambni minister Pete Hegseth, senator Marco Rubio in igralec Ryan Caine sodelovali v zasebnem klepetanju Signal, ki je samodejno izbrisal sporočila po branju.

0 levo1 sredina0 desno
1 virprekThe Atlantic logoThe Atlantic