ON
El Confidencial logo

El Confidencial

SpainPosjeti web stranicu

NeovisanSredina🔒 Subscription

Vlasništvo i klasifikacija

Neovisan

Osnovano: 2001

Vlasništvo

El Confidencial je španjolski digitalni izvorni novinski sajt koji su 2001. osnovali José Antonio Sánchez ("Totoyo") i Jesús Cacho (direktor do 2011.). Izdava ga Titania Compañía Editorial, S.L., u kojoj je José Antonio Sánchez najveći dioničar, kontrolirajući oko 43% putem holding AVEMA XXI 2 SL, a Juan Perea Sáenz de Buruaga drži otprilike 15%.

Financiranje

Financira se putem online oglašavanja i digitalnog modela pretplate / članstva, koji je brzo porastao nakon pokretanja 2020. godine; komercijalno se vodi bez državnog ili strankovskog financiranja.

Pripadnost i usmjerenje

U privatnom i komercijalnom je vlasništvu izdavačke kuće koju vodi osnivač, bez partijske, crkvene ili državne kontrole, zbog čega je neovisna.

Suggest a correction

Urednički nagib

Naša procjena
Sredina
Izmjereno iz izvještavanja
Sredinana temelju 214

66/100

Činjenice

59/100

Objektivnost

292

Članci

287

izvještaja

Činjenice: Koliko točno članci ovog medija prenose činjenice, prosuđeno prema primarnim izvorima i konsenzusu ostalih medija. Broje se samo članci koji navode svoje izvore.

Objektivnost: Koliko je pisanje neutralno — ostaje li izvještavanje bez autorovih vlastitih preferencija i mišljenja.

Nedavno izvještavanje

Maroko traži od Španjolske da vrati migrante koji su prešli u Ceutu kao i mrtve
Spain🏛️ PolitikaBliže progresivnom
jučer

Maroko traži od Španjolske da vrati migrante koji su prešli u Ceutu kao i mrtve

Marokanski ministar pravde Abdellatif Ouahbi zatražio je od Španjolske da repatrije migrante koji su ušli u Ceutu od 30. srpnja, zajedno s ostacima onih koji su se utopili tijekom pokušaja plivanja kroz granični prijelaz Tarajal. U intervjuu za Al Arabiya, Ouahbi je pozvao na sporazum o povratku preživjelih i preminulih osoba, naglašavajući potrebu za integrisanim pristupom migraciji između dvije zemlje. Kritizirao je Španjolsku što nije obavijestio Maroko o broju smrtnih slučajeva i inzistirao da se neidentificirana tijela ne mogu prenijeti bez prethodnih informacija i bilateralnih sporazuma.

14 progresivno12 sredina5 konzervativno
11 izvori47 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
Trag terora trgovine slatkišima koju vodi seksualni predator
Spain🏛️ PolitikaBliže progresivnom
jučer

Trag terora trgovine slatkišima koju vodi seksualni predator

Mala trgovina slatkišima u četvrti Amara u San Sebastianu postala je središte zabrinjavajuće istrage policijske snage Ertzaintza nakon što je jedan od njenih zaposlenika uhićen zbog navodnog napada na desetke maloljetnika.

1 progresivno2 sredina0 konzervativno
3 izvori3 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
Staviti se u mjesto drugoga
Spain🏛️ PolitikaBliže konzervativnom
jučer

Staviti se u mjesto drugoga

U članku se raspravlja o različitim političkim pitanjima u različitim zemljama. U Španjolskoj, Feijóo tvrdi da se Zakon o maloljetnicima ne može primjenjivati na djecu u Ceuti jer su 'učestvovale u invaziji', sugerišući da su odgovorne za ilegalni ulazak u drugu zemlju.

4 progresivno0 sredina7 konzervativno
7 izvori16 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
El Confidencial logo🎭 Kultura
Spain🎭 Kultura
jučer

Joaquín, smetlar u Australiji: "Radim sve breake koje želim i uživam u nevjerojatnim pogledima na putu"

Članak govori o Joaquinu, koji radi kao sakupljač smeća u Australiji, dijeli svoje iskustvo slobode da uzme pauze kad god želi i uživa u prekrasnim pogledima duž svoje rute.

0 progresivno0 sredina0 konzervativno
1 izvor1 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
El Confidencial logo🏛️ Politika
Spain🏛️ PolitikaSredina
jučer

"Nije slučajno da je još uvijek imamo": naslijeđe koje Alhambru drži na nogama stoljećima

U članku pod nazivom 'No por casualidad la tenemos todavía': la herencia de siglos que mantiene en pie a la Alhambra raspravlja se o povijesnoj baštini koja je sačuvala Alhambru, UNESCO-ovu svjetsku baštinu koja se nalazi u Granadi, Španjolskoj.

0 progresivno1 sredina0 konzervativno
1 izvor2 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
Potres u Granadi već je izazvao gotovo stotinu potresa, od kojih ih je 13 osjetilo stanovništvo
Spain🏛️ PolitikaSredina
prekjučer

Potres u Granadi već je izazvao gotovo stotinu potresa, od kojih ih je 13 osjetilo stanovništvo

Zemljotres magnitude 5 pogodio se u blizini Granade rano jutros, izazivajući niz od 98 naknadnih potresa, od kojih je 13 osjetilo stanovništvo. Najveći naknadni potres je izmjeren 3,3 i dogodio se otprilike pet sati nakon glavnog potresa, s epicentrom sjeveroistočno od Alhendina, otprilike osam kilometara jugozapadno od Granade. Svi naknadni pokreti dogodili su se na dubini ispod 10 kilometara u regiji koju je Nacionalni geografski institut (IGN) identificirao kao vrlo aktivnu i opasnu za seizmičku aktivnost. Potresi su se osjetili diljem većeg dijela središnje i istočne Andaluzije, kao i dijelova Murcije, Kastile-La Manche i Madrida.

0 progresivno14 sredina0 konzervativno
7 izvori27 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
El Confidencial logo🩺 Zdravlje
Spain🩺 Zdravlje
prekjučer

Zulia Frost, klinička liječnica: "Mikro korakovi su posebno učinkoviti za osobe koje su stalno sjedeće, jer pružaju pristupačan način da se pokret ponovo uvede"

U članku je Dr. Zulia Frost, klinička liječnica, koja raspravlja o djelotvornosti 'mikropaseosa', kratkih, čestih šetnji, za sjedilačke osobe.

0 progresivno0 sredina0 konzervativno
1 izvor1 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
El Confidencial logo🏛️ Politika
Spain🏛️ PolitikaSredina
prije 3 dana

Američki proizvođač plastičnog pištolja koji može oprati odjeću bez vode.

U članku se izvještava da su Sjedinjene Države razvile plazma pištolj sposoban za čišćenje odjeće bez vode, naglašavajući njegov potencijalni značaj za istraživanje svemira, posebice u unapređenju napora za dostizanje Marsa.

0 progresivno1 sredina0 konzervativno
1 izvor2 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
El Confidencial logo🌿 Okoliš
Spain🌿 Okoliš
prije 3 dana

Jacques Cousteau, oceanograf: "Sreća pčele i delfina je da postoje.

U članku se citira Jacques Cousteau, poznati oceanograf, koji razmišlja o konceptu sreće. Prema Cousteau-u, sreća pčela i delfina leži jednostavno u postojanju, dok ljudska sreća uključuje otkrivanje te istine i zapanjenje njome. Citat naglašava filozofsku perspektivu života i prirode, naglašavajući kontrast između životinjske egzistencije i ljudske percepcije. Predlaže da ljudi pronalaze radost u razumijevanju i cijenjenju prirodnog svijeta, a ne samo u postojanju.

0 progresivno0 sredina0 konzervativno
1 izvor1 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
El Confidencial logo🏛️ Politika
Spain🏛️ PolitikaBliže konzervativnom
prije 3 dana

Bitka agencija između Ukrajine i SAD-a

U članku se raspravlja o unutarnjoj borbi između Ukrajine i Sjedinjenih Država oko obavještajnih agencija i napora protiv korupcije, naglašavajući političke napetosti u kojima je uključen predsjednik Zelenski. Prate se napeti odnosi između SAD-a pod Donaldom Trumpom i Ukrajine, napominjući kako je Trump pokušao iskoristiti svoj utjecaj kako bi pritisnuo Kijev na ustupke tijekom rata. Narativ pokriva Trumpovo uvjerenje da bi pomicanje američke podrške moglo prisiliti Ukrajinu da pregovara s Rusijom, ali ova strategija nije uspjela zbog otpora Ukrajine i uključivanja europskih saveznika koji su omogućili nastavak vojne pomoći. Članak opisuje kako je Trump pokušao koristiti diplomatski pritisak kako bi postigao određene rezultate, iako su se ovi napori na kraju suočili s neuspjehom.

0 progresivno1 sredina1 konzervativno
2 izvori4 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial
Ayuso imenuje Gallardona, Aguirrea i Cifuentes za savjetničku poziciju za koju se odlučuju naplatiti desetke tisuća eura godišnje
Spain🏛️ PolitikaBliže konzervativnom
prije 3 dana

Ayuso imenuje Gallardona, Aguirrea i Cifuentes za savjetničku poziciju za koju se odlučuju naplatiti desetke tisuća eura godišnje

U članku se navodi da su bivši regionalni čelnici Madrida Alberto Ruiz-Gallardón, Esperanza Aguirre i Cristina Cifuentes imenovani za "vocales electivos" u Pravno savjetodavnu komisiju Madridske zajednice od strane guvernera Isabel Diaz Ayuso.

0 progresivno1 sredina1 konzervativno
2 izvori4 službeniputemEl Confidencial logoEl Confidencial